Maci csoport

Óvodapedagógusok: Banka Anikó, Szöllősi Dorina
Dajka néni: Adamik Ágnes
A Maci csoport létszáma idén 26 fő lett, 14 kislány és 12 kisfiú. 1 fő költözés miatt elment, de idén 2 gyermekkel bővült csoportunk a második nevelési évünk kezdetén. A csoportba járó gyerekek nagyon elfogadóak egymással így az újonnan érkezőket is örömmel és barátságosan fogadták, ezáltal a visszaszokás rugalmasan és gördülékenyen ment mindenki számára. Tavaly még inkább az egymás mellett játszás jellemezte őket, idén viszont már kialakulóban vannak játszócsoportok is. Fontosnak tartjuk az egyéni bánásmód elvét, minden gyermek teljesítményét önmagához mérten értékeljük, és nyomon követjük, valamint egyéni fejlesztésüket is ehhez rendeljük hozzá. Igazán érdeklődő, aktív kis csapat akik örömmel vesznek részt minden tevékenységben és játékban. Szeretik a meséket, a bábozást, a népi játékokat, gyermekdalokat, kézműveskedéseket. Zöld óvoda révén különösen nagy hangsúlyt fektetünk a természet minél szélesebb körű megismerésére és védelmére, a környzettudatos magatartás formálására. Lehetőségeink szerint sok időt töltünk a friss levegőn, időnként élményszerző sétákra megyünk környezetünk megfigyelésére, illetve minden évben szervezünk kirándulást a gyermekek számára. Óvodánk udvarán saját veteményeskertünk van melyről rendszeresen gondoskodunk az évszakoknak megfelelően. Csoportunk állata egy afrikai csiga melyről a gyerekek szívesen gondoskodnak, ezáltal lehetővé teszi a felelős állattartásra nevelést. Emellett tevékenységközpontú óvodai program keretében igyekszünk minél több lehetőséget teremteni nekik a tevékenykedésre, hiszen tapasztaljuk, hogy tevékenység közben és által fejlődnek leginkább készségeik és képességeik: egészséges süteményeket készítünk, gyümölcssalátát, lekvárt főzünk és különböző befőtteket készítünk. Nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges étkezésre és vitaminpótlásra a szülői közösségünk segítségével.