Alapítvány neve: Gádorosi Óvodás Gyermekekért Alapítvány
Alapítvány székhelye: 5932 Gádoros Béke tér 6.
Alapítvány kuratóriumának elnöke: Dorogi Mihályné
Alapítvány adószáma: 18383719-1-04
Alapítvány bankszámla száma: 53300067-11037527
Alapítvány jellege: kiemelten közhasznú
Alapítvány célja: az óvodai nevelés tárgyi feltételeinek, eszközrendszerének gazdagítása, óvodai programok, rendezvények támogatása.
Az alapítvány tevékenységei:
  • Óvodai családi sport- és egészségnap szervezéséhez támogatás nyújtása
  • Udvari játszóeszközök bővítése
  • A csoportszobák bútorzatának fejlesztése
  • Jótékonysági bál szervezése (3 évenként)
  • Színházi előadások, gyermekműsorok, kirándulások szervezéséhez anyagi támogatás biztosítása
  • Az óvoda játék- és könyvállományának gazdagítása
  • Karácsonyi ajándékok beszerzéséhez támogatás nyújtása
  • Adventi "cipős doboz ajándékok" gyűjtése, kiosztása rászoruló családoknak
  • Pályázatokon való részvétel támogatása
Alapítvány éves beszámolója:
alapitvany-beszamolo-2016-pdf
alapitvany-beszamolo-2017-pdf

Tájékoztató az alapítvány munkájáról

A Gádorosi Óvodás Gyermekekért Alapítvány 2000-ben jött létre azzal a céllal, hogy segítséget nyújtson az óvodai nevelés tárgyi feltételeinek gazdagításához, óvodai rendezvények támogatásához. Leginkább olyan tevékenységeket támogatunk, melyek elősegítik az óvodás korú gyermekek egészségfejlesztését, a szociális hátrányok enyhítését, a fenntartható fejlődés biztosítását.
  • Minden évben részt vállalunk az óvodai családi Sportnap szervezésében, gyümölcsök, zöldségek, egészséges pékáruk vásárlásával nyújtunk támogatást, biztosítva ezzel az egyenlő hozzáférést minden gyermek számára.
  • A gyermekek óvodai életét utazó színházi előadások, szórakoztató gyermekműsorok szervezésével színesítjük, nagyszerű élményeket biztosítva ezzel minden gyermek számára.
  • Rendszeresen támogatunk közös óvodai kirándulásokat, legutóbb a Szarvasi Arborétumba, valamint a Körös-Völgyi Látogatóközpontba utazhattak a gyerekek Madarak- és fák napja alkalmából, alapítványunk a buszköltséget vállalta magára.
  • Az Adventi időszakban "Cipősdoboz-ajándék" gyűjtést szervezünk és a csomagokat helyi rászoruló családokhoz juttatjuk el a kisebb-nagyobb gyermekek örömére.
  • Minden évben karácsonyi ajándékokkal gazdagítjuk a gyermekek óvodai ünnepét.
  • Az óvodai nevelési évet záró kerti parti hangulatának fokozására vidám gyermekműsort szervezünk, amely során az óvodás gyermekek minden családtagja részese lehet egy remek hangulatú közös ünneplésnek.
  • 2017-ben pályázatot adtunk be a Tesco "Ön választ, mi segítünk" programjában baba-mama foglalkozások szervezésére. Ötletünk támogatásra lelt, így 400 000 Ft adománnyal indíthattuk útjára a Vidorka foglalkozásokat, melyek két hetente kerülnek megtartásra önkéntes munka felajánlásával. A foglalkozásokon sok mozgással, népi mondókákkal, gyermekdalokkal, picik életkorának megfelelő játékokkal gazdagítjuk tapasztalataikat; a a szülőket nevelési kérdésekben, problémák megoldásában segítjük, alkalmanként szakemberek által tartott előadások szervezésével is kiegészítve.

+36 68 490 042, +36 30 684 0773

Hétfőtől - péntekig: